KRİSTAL Mİ?

Hemen anlatalım.
Kristaller; Dünya'nın oluşumu süresince yüksek ısıya ve basınca maruz kalarak, milyonlarca yıl içinde şekillenerek oluşmuş dünyanın en eski maddelerindendir. Gezegenin katmanları çatladıkça araya sızan ısınmış gazlar ve sıvılar (su, oksijen, sodyum, magnezyum ve potasyum gibi) yüksek basınçla yüzeye çıkar ve böylece kristalizasyon meydana gelir. Bu kimyasal bileşimler bir araya gelerek farklı katmanlarda katılaşır ve şekillenir. Böylece kayaların ve oyukların içinde kristaller oluşmaya başlar ve bu süreçte her biri farklı enerjilere sahip olur. Kristaller suya, ısıya, ışığa ve basınca göre farklı yaşam koşullarında farklı elementlerle birleşerek oluşurlar ve bu farklılıklar taşların şeklini, rengini, sertliğini ve boyutunu belirler.

NEDEN BİR KRİSTALİM OLMALI?

Öncelikle, biliyoruz ki vücudumuz belli bir enerji ile çalışıyor ve bu enerji belli koşullara göre yoğunlaşıyor. Düşüncelerimiz fiziksel bedenimize bağlı ve onlar da kendilerince bir yoğunluğa sahip. Fiziksel beden aynada görebildiğimiz ve organlarımızla çalışan varlığımız. Bir de enerji bedenimiz var, çakralarımızdaki enerjiyle çalışıyor ve Auramızı oluşturuyor. Zihinsel, duygusal ve ruhsal durumumuzu dengelediğimizde hem bedensel hem de enerjisel açıdan iyileşiyoruz. Tüm bu enerji akışını dengeli bir şekilde sağlayabilirsek gerçek sağlıklı halimizi deneyimleyebiliyoruz. Her şeyin başı sağlıksa eğer, her şey enerjileri dengelemekle başlıyor.

Ancak bu enerjiler günlük hayatımızda dış etkenlerden dolayı altüst olabiliyor. Bu da bize baş ağrısı veya çok daha ciddi hastalıklar olarak geri dönüyor.

 

Kristaller, evrendeki her oluşum gibi canlılardır ve insanların enerji alanına nüfuz eder, enerjiyi emer veya yer değiştirmesini sağlarlar. Kristaller bileşimlerine ve renklerine bağlı olarak insan vücudunda farklı boyutlarda titreşirler ve her biri farklı çakralarla etkileşime girer. Bedende varolan enerjilere doğal yollarla odaklanıp o enerjileri ortaya çıkarırlar. Duygusal, fiziksel veya zihinsel stresi çözümleyip dengelerler. Böylece bastırılmış duygulardan dolayı oluşan ağrıları kendi titreşimleriyle yatıştırırlar. Kristaller bedeninizle etkileşime girdiğinde, doğal ritminizi bulup enerji düzeyinizi normale çekerler. Dolayısıyla daha huzurlu ve zihinsel olarak dengeli (mindful) bir hayat yaşamanızı sağlarlar. Aynı zamanda stresi azaltmaya, beyni uyarmaya, iyileşmeye, potansiyel gücü ortaya çıkarmaya, vücuttaki enerji akışına etki ederek kişiyi kendine döndürmeye ve topraklamaya yararlar. Kristal iyileşme (Crystal Healing), yüzyıllardır süregelen bir tür fiziksel, zihinsel ve ruhsal dengeyi bulma ve koruma metodudur.